Szpital w Łasku - oficjalna strona - WYRÓŻNIENIE NA X FORUM RYNKU ZDROWIA

WYRÓŻNIENIE NA X FORUM RYNKU ZDROWIA

rynekzdrowia

Z wielką przyjemnością chcemy poinformować, iż 23-24 października 2014r na X Forum Rynku Zdrowia organizowanym w Warszawie zostali zaproszeni Prezes Centrum Dializa Sp. z o. o. Pan Jacek Nowakowski oraz Starosta Łaski Pan Cezary Gabryjączyk. Była to dwudniowa debata o aktualnej sytuacji na rynku zdrowia oraz przyszłości systemu ochrony zdrowia w Polsce.

Pan Prezes oraz Pan Starosta zostali zaproszeni w dowód uznania za wzorową prywatyzację szpitala i jego restrukturyzację zakończoną sukcesem.

Pan Starosta za śmiałe i odważne decyzje, które trafnie podejmuje z myślą o powiecie łaskim. Prezes Centrum Dializa Sp.z o.o. Pan Jacek Nowakowski został zaproszony ze względu na swoje wielkie osiągnięcia w procesie prywatyzacji szpitala w Łasku. Wykonał szereg inwestycji dla polepszenia funkcjonowania szpitala. Dzięki jego zasłudze szpital działa sprawnie i prężnie.

zdj 3 1

Jednym z tematów konferencji była restrukturyzacja i przekształcenia podmiotów leczniczych, procesy konsolidacyjne oraz zakres i jakość udzielanych świadczeń.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy zakres tematyczny panelu, w którym omawiany przedstawiany za wzór był przykład szpitala w Łasku.

Zdrowy szpital – zdrowe finanse; wybrane aspekty funkcjonowania lecznictwa stacjonarnego:

• Zobowiązania i płynność finansowa szpitala, a ciągłość udzielanych świadczeń zdrowotnych i bezpieczeństwo pacjentów,
  • Proces inwestycyjny w podmiotach leczniczych –od finansowania do wybudowania,
  • Outsourcing –za i przeciw,
  • System konsultancki w szpitalach – powrót do dyskusji,
  • Zakupy grupowe,
  • Nie liczymy tylko na unijne środki, inwestycje w podmiotach leczniczych i źródła ich finansowania.

Panowie podzielili się z innymi uczestnikami  spotkania swoimi doświadczeniami i osiągnięciami, co spotkało się z gorącym przyjęciem.