Szpital w Łasku - oficjalna strona - Wielkie otwarcie Pracowni Hemodynamiki

Wielkie otwarcie Pracowni Hemodynamiki

Oficjalne otwarcie Pracowni Hemodynamiki w łaskim szpitalu za nami. W czwartek 30 października 2014 roku uroczystym przecięciem wstęgi Prezes Centrum Dializa Sp. z o.o. Pan Jacek Nowakowski i Starosta Łaski Pan Cezary Gabryjączyk zainaugurowali nowy etap łaskiej kardiologii

IMG 0162m

W uroczystym otwarciu Pracowni Hemodynamiki udział wzięli przedstawiciele spółki Centrum Dializa, pracownicy szpitala, władze samorządowe oraz pacjenci.

Gości powitał i spotkanie prowadził Dyrektor Centrum Dializa Sp. z o.o. Szpital w Łasku Bartosz Besser.

Pan Prezes Jacek Nowakowski powiedział: „Cieszę się, że wspólnym wysiłkiem spółki Centrum Dializa oraz Starostwa Powiatowego udało się sfinalizować tą niezwykle ważną dla naszych pacjentów inwestycję. Rozpoczęcie działalności pracowni hemodynamiki oznacza wyższą jakość oraz nowy etap w rozwoju kardiologii w Łasku. Rok 2014 to kolejny rok pod znakiem inwestycji medycznych na terenie szpitala”. Przypomniał wcześniejsze otwarcie pracowni RTG i pracowni tomograficznej.

„Gdybyśmy w 2012 r. prognozowali, że w trakcie tych dwóch lat uda się przeprowadzić w naszym szpitalu tyle ważnych inwestycji, otwierać kolejne nowe pracownie, zakupić tomograf, angiograf czy cyfrowy aparat RTG, pewnie niedowiarków byłoby wielu. Dzisiaj wszystkie inwestycje są widoczne gołym okiem. Szpital w Łasku rozwija się i będzie się rozwijał dla wszystkich mieszkańców Powiatu Łaskiego” – mówił Starosta Łaski, Cezary Gabryjączyk.

IMG 0011m

Potem nastąpiło poświęcenie pracowni, którego dokonał Ksiądz Kapelan Jarosław Wojtal.

Dyrektor do spraw Rozwoju Centrum Dializa Sp. z o.o. Kamil Rudawiec (jednocześnie były dyrektor szpitala w Łasku i obecny dyrektor szpitala w Pszczynie) opowiedział o misji i zaangażowaniu w życie lokalnej społeczności. Zaznaczył, iż szpital stanowi bardzo ważny punkt na mapie potrzeb mieszkańców. W imieniu Spółki zadeklarował dalsze zaangażowanie Centrum Dializa w rozwój szpitala.

Kierownik Pracowni Hemodynamiki, lek. med. Andrzej Kobyłecki (specjalista chorób wewnętrznych, specjalista kardiolog) opisał zebranym jak przebiega zabieg oraz omówił wyposażenie pracowni.

Szefowa łaskiej kardiologii, lek . med. Ewa Ślusarczyk opowiedziała jak wygląda zabieg ze strony pacjenta.

Dwie pacjentki, które przeszły zabieg w nowej pracowni dodały do tego swój emocjonalny obraz i wyraziły wielkie podziękowanie całemu zespołowi medycznemu oraz władzom Spółki.

IMG 0117m

Burmistrz Łasku Gabriel Szkudlarek i Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Banaszczyk wyrazili zadowolenie z powodu tak dobrej opieki nad chorymi i życzyli Spółce Centrum Dializa kolejnych sukcesów w prowadzeniu Szpitala w Łasku.

Na koniec Pan Prezes Jacek Nowakowski przypomniał o dwukrotnym docenieniu przekształceń szpitala w Łasku w ostatnich miesiącach. Na Forum Ekonomicznym w Krynicy oraz na X Forum Rynku Zdrowia w Warszawie stawiane były one za wzór oraz uznane za modelowe rozwiązania na arenie ogólnopolskiej.