Szpital w Łasku - Inwestycje w szpitalu w 2019 roku

Inwestycje w szpitalu w 2019 roku

Inwestycje zapoczątkowane z chwilą przejęcia szpitala przez Spółkę „Szpitale Powiatowe” trwają nadal. Po zakończonym remoncie laboratorium, klatek schodowych i ciągów komunikacyjnych w 2019 roku dokonano remontu kolejnych pomieszczeń.

Całościowo wyremontowany i dostosowany do wymagań wynikających z rozporządzenia Ministra Zdrowia został Oddział Rehabilitacji mieszczący się na IV piętrze budynku głównego szpitala. Wszystkie sale zostały odnowione, na salach i korytarzach została położona terakota , stworzona została sala do zabiegów fizjoterapeutycznych zapewniająca pacjentom komfort podczas wykonywania ćwiczeń. Pomieszczenie w którym wykonywane są zabiegi światłolecznictwa i elektrolecznictwa rozdzielono boksami Zostało wydzielone pomieszczenie porządkowe i brudownik. Wszystkie sale dla pacjentów są dwułóżkowe, wyposażone w telewizory LED.

Kolejne wyremontowane pomieszczenie to Pracownia Patomorfologii mieszcząca się na parterze szpitala, która została odmalowana, zmienione zostały blaty i meble w pomieszczeniach badań histopatologicznych. Zarówno Oddział Rehabilitacji jak i Pracownia Patomorfologii została poddana ocenie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łasku oraz ocenie Starostwa Powiatowego Łasku. Wynik przeprowadzonej kontroli przez wskazane instytucje był pozytywny.

Do końca 2019 r. zakończony zostanie również remont Bloku operacyjnego oraz Oddziału Pediatrii. Na Bloku Operacyjnym zostało wykonane malowanie pomieszczeń, wymienione zostały meble w pomieszczeniach, dokonano remontu sanitariatów znajdujących się na bloku oraz odświeżono sale operacyjne i wymieniono stół operacyjny.

Na Oddziale Pediatrii dokonano drobnych remontów związanych z bieżącą działalnością oddziału.

Do Pracowni Endoskopowej zakupiono nowy kolonoskop, pozwalający na wykonywanie badań. W chwili obecnej w pracowni endoskopowej znajduje się nowy kolonoskop oraz gastroskop, dzięki czemu pacjenci mogą mieć wykonane badania endoskopowe na sprzęcie wysokiej klasy.

Oprócz wymienionych remontów cały czas trwają naprawy związane z bieżąca działalnością szpitala. Mamy nadzieję, że zmiany jakie zostały dokonane wpłyną na poprawę jakości świadczonych usług medycznych oraz zostaną pozytywnie odebrane przez naszych pacjentów.

Wszystkie remonty są wykonywane przez pracowników Działu Technicznego naszego szpitala który z pełną starannością i zaangażowaniem wykonuje powierzone obowiązki, za co w imieniu Zarządu Spółki, Dyrekcji i pracowników szpitala bardzo dziękujemy.

Przed nami kolejny rok i kolejne remonty, o których będziemy informować na naszej stronie.

1908830
Wszyskie