Chirurgia ogólna oraz chirurgia szczękowo-twarzowa zyskała nowe, wygodne  łóżka oraz szafki przyłóżkowe.

Dzięki wieloletniej współpracy z Powiatowym Zespołem Poradni w Łasku oddział chirurgii ogólnej oraz oddział chirurgii szczękowo-twarzowej został wyposażony w nowoczesny sprzęt tj. :

• Materac piankowy do łóżek szpitalnych – ilość 30 szt.
  • MEDOTTI łóżko szpitalne Optiflex 1 – ilość 30 szt.
  • MEDOTTI szafka przyłóżkowa – ilość 30 szt.
  • MEDOTTI elektryczne łóżko szpitalne Optiflex 2 – ilość 10 szt.

Powyższy sprzęt charakteryzuje się funkcjonalnością, bezpieczeństwem dla użytkownika oraz przyjazną dla oka estetyką, co w znaczy sposób poprawi komfort pacjentów podczas hospitalizacji.

Dodatkowo Zarząd szpitala postanowił wyposażyć powyższe oddziały w nowe komplety pościeli. Decydując się na zakup pościeli wzięliśmy pod uwagę jej trwałość i wykonanie oraz walory estetyczne.

Nowa jakość w szpitalnej kuchni

Informujemy, iż w ramach współpracy z Powiatowym Zespołem Poradni w Łasku nasz szpital pozyskał nowy piec konwekcyjno-parowy iCombi Classic RATIONAL 10 x GN 1/1 wraz z wyposażeniem, dzięki któremu przygotowywane przez nasze wspaniałe  kucharki posiłki pozwalają na zachowanie ich stuprocentowych wartości odżywczych. Co ciekawe, w takim piecu da się jednocześnie  przygotować kilka potraw, a także można przyrządzić jajka na twardo gotowane bez użycia wody.

Nasza kuchnia  przygotowuje codziennie około 300 posiłków. W związku z czym, bardzo nam zależy  aby to były wartościowe i zdrowe posiłki, stąd była nasza prośba do Powiatowego Zespołu Poradni w Łasku  o zakup nowego sprzętu, albowiem to co jedzą nasi pacjenci ma olbrzymi wpływ na poprawę ich zdrowia oraz samopoczucia, a posiłki przygotowywane w taki sposób będą miały więc bezpośrednie przełożenie na proces leczenia pacjentów szpitala w Łasku.

IX KONGRES WYZWAŃ ZDROWOTNYCH

Informujemy, iż Dyrekcja naszego szpitala wzięła udział w tegorocznej edycji Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (7-8.03.2024 r. ) w Katowicach.

Były merytoryczne dyskusje, prezentacje dotykające sedna tematyki systemu opieki zdrowotnej, a także cenne wskazówki ekspertów z branży.

Serdecznie dziękujemy organizatorom kongresu tj. Grupa PTWP oraz rynekzdrowia.pl za zaproszenia.

Widzimy się za rok!

Apteka szpitalna w nowej osłonie.

Szanowni Państwo, jest nam niezmiernie miło poinformować, iż zakończono modernizację naszej apteki szpitalnej.

Środki pieniężne na ten cel zostały wyasygnowane z budżetu własnego Spółki Szpitale Powiatowe Sp. z o.o.

Zarząd Spółki serdecznie dziękuje personelowi apteki, a także pracownikom technicznym szpitala za sprawną realizację przedsięwzięcia, dzięki czemu apteka szpitalna spełnia wszystkie wymogi techniczne i prawne.

Światowy Dzień Chorego

Światowy Dzień Chorego – obchodzony jest od 1992 roku, w celu umożliwienie ludziom na całym świecie zwrócenie uwagi na potrzeby i kondycję osób cierpiących na choroby oraz na ich godność i prawa.

W związku z czym, w tym wyjątkowym dniu chcemy podkreślić, iż opieka nad osobą chorą jest ważną misją naszej placówki medycznej.

Dlatego przykładamy olbrzymią wagę do stworzenia jak najlepszych warunków leczenia i opieki medycznej w Szpitalu Powiatowym w Łasku.

Dzień Babci i Dziadka w szpitalu!

We wtorek 6 lutego 2024 roku w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka!

Podarowane pacjentom laurki i koce wywołały moc uśmiechu.

Wszystkim Babciom i Dziadkom jeszcze raz składamy najlepsze życzenia – w końcu milej jest świętować więcej niż raz w roku.