Szpital w Łasku - Oddział Neurologii

Kontakt:

Pielęgniarki: wew.363

Lekarze: wew.349

Oddział Neurologii zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem pacjentów:

-ze schorzeniami centralnego i obwodowego układu nerwowego, a więc pacjentów z bólami i zawrotami głowy;

- z chorobami demielinizacyjnymi- stwardnienie rozsiane;

- z chorobami pozapiramidowymi- zespół i choroba Parkinsona, choroba Huntingtona;

-z chorobami mięśni miastenia;

- z zespołami bólowymi kręgosłupa oraz padaczkami.

Opiekę nad chorymi sprawuje wykwalifikowany personel pielęgniarski, psycholog i logopeda.

Oddział wyposażony jest w kardiomonitory, aparat EKG- holter, pompy infuzyjne, respirator przenośny, holter ciśnieniowy, aparat EEG. Od kilku miesięcy wykonujemy badania na nowym, 16- rzędowym tomografie komputerowym.

Współpracujemy bezpośrednio z Oddziałem Rehabilitacji Neurologicznej.

W ramach diagnostyki wykonywane są badania tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, USG-D tętnic domózgowych, RTG, USG, EEG.

Pacjenci oddziału konsultowani są, a w miarę potrzeby leczeni operacyjnie w trzech ośrodkach neurochirurgicznych, tj. Klinice Neurochirurgii szpitala  im. N. Barlickiego i Oddziale Klinicznym Neurochirurgii szpitala im. M. Kopernika w Łodzi oraz Oddziale Neurochirurgii SPZOZ w Sieradzu.