Szpital w Łasku - Oddział Chirurgii dla Dzieci

Kontakt:

Pielęgniarki: wew. 273

Lekarze: wew. 272

Oddział chirurgiczny dla dzieci w szpitalu w Łasku istnieje od 1976 roku. Znajduje się na I piętrze w głównym budynku szpitala.

Do podstawowych zadań oddziału należy leczenie dzieci chirurgicznych w zakresie:

- małej chirurgii;

- chirurgii podstawowej (przepukliny, wodniaki jąder, niezstąpienie jąder, stulejki, zapalenie wyrostka robaczkowego i inne ostre choroby przewodu pokarmowego);

- złamań kości długich, zwłaszcza kończyn górnych ( nastawienia nieoperacyjne) ;

- leczenie oparzeń z przeszczepami skóry włącznie, u dzieci nie wymagających pobytu w oddziale intensywnej opieki medycznej.

Hospitalizujemy rocznie około 1200 dzieci i wykonujemy około 340 operacji. Fachowy personel oddziału stanowią lekarze specjaliści chirurgii dziecięcej, pracujący w zawodzie minimum 30 lat oraz wykwalifikowane pielęgniarki pracujące z dziećmi.

Wykonujemy zabiegi tzw. „ jednego dnia”, a pobyt dziecka w szpitalu do planowanej operacji nie przekracza 3 dni. Dysponujemy łóżkami dla rodziców i opiekunów dzieci przebywających na oddziale.