Szpital w Łasku - Oddział Chorób Wenętrznych
 
Szpitale Powiatowe Sp. z o.o.
Szpital w Łasku
ul. Warszawska 62A, 98-100 Łask
tel. 43 675 21 92, fax 43 676 11 99

 

 

 

Kontakt

Szpitale Powiatowe Sp. z o.o.
Szpital w Łasku
ul. Warszawska 62A, 98-100 Łask
tel. 43 675 21 92, fax 43 676 11 99
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Oddział Chorób Wewnętrznych

 

Kierownik: lek. med. Szymon Jagodziński

Oddziałowa: Urszula Bodnar

 

Kontakt:

Pielęgniarki: wew.277

Lekarze: wew.390

 

Oferta Oddziału Wewnętrznego skierowana jest do Pacjentów z problemami diagnostyczno-leczniczymi w zakresie typowym dla interny ogólnej, wymagającymi leczenia szpitalnego.

Typowymi przykładami chorób leczonych na oddziale są: choroby oskrzeli i płuc, choroby wątroby i jamy brzusznej, cukrzyca, choroby układu krążenia, choroby nerek.

Wszystkie hospitalizacje i procedury medyczne odbywają się w ramach umowy kontraktowej z Narodowym Funduszem Zdrowia i są dla pacjentów ubezpieczonych całkowicie bezpłatne.

Wszyscy lekarze pracujący na oddziale posiadają pełną specjalizację z Chorób Wewnętrznych i wieloletnią praktykę szpitalną.

Oddział dysponuje również zespołem pielęgniarek dyplomowanych o wysokich kompetencjach i długoletnim doświadczeniu zawodowym.

W ramach diagnostyki, wykonywanej w Laboratorium, Zakładzie Diagnostyki Obrazowej, Pracowni Endoskopowej i Pracowni Elektrokardiologii wykonywane są wszystkie typowe badania dodatkowe dla naszych pacjentów, jak np. badania morfologiczne i biochemiczne krwi, zdjęcia rentgenowskie, badania ultrasonograficzne, tomograficzne, gastroskopie i kolonoskopie, badania echokardiograficzne, ekg i próby wysiłkowe.

W wyniku wdrożenia procedur planowania przebiegu hospitalizacji udało się wybitnie skrócić czas oczekiwania pacjenta na procedury diagnostyczne i lecznicze, dzięki czemu czas typowej hospitalizacji, wraz z niezbędną diagnostyką, leczeniem szpitalnym i zaplanowaniem dalszej kontynuacji leczenia w domu nie przekracza zwykle 3 - 5 dni.

Dzięki funkcjonowaniu, w nietypowej dla zwykłego szpitala powiatowego, strukturze wieloprofilowej nasi pacjenci, w razie potrzeby, mogą korzystać z konsultacji specjalistycznych z innych dziedzin, takich jak neurologia, kardiologia, ginekologia, chirurgia. O ile zachodzi taka konieczność, istnieje też możliwość skorzystania z pomocy, funkcjonujących w naszym szpitalu, Sali Intensywnej Opieki Kardiologicznej i Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej (a wkrótce także Pracowni Kardiologii Interwencyjnej).