Szpital w Łasku - ABC PACJENTA

ABC PACJENTA

Drogi Pacjencie pamiętaj, że do szpitala należy ze sobą zabrać:

• skierowanie do szpitala
  • dokument tożsamości
  • dokument potwierdzający ubezpieczenie
  • NIP zakładu pracy lub własny, w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej
  • dotychczasowe wyniki badań
  • przyjmowane leki
  • piżamę i szlafrok
  • bieliznę osobistą
  • kapcie, klapki pod prysznic
  • przybory toaletowe (mydło, szampon, szczotkę i pastę do zębów, dezodorant, grzebień, przybory do golenia itd.)
  • ręczniki

Chorzy, na oddziałach ( z wyjątkiem Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej) mogą korzystać z telefonów komórkowych. Prosimy jednak, aby rozmowy nie przeszkadzały w pracy personelu medycznego oraz nie zakłócały spokoju innych chorych.

Wszelkie rzeczy wartościowe należy zostawić w domu, ponieważ szpital nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w szafkach przy łóżku.

W przypadku nagłego skierowania do szpitala bądź przyjazdu do szpitala karetką pogotowia, pacjent często nie ma czasu, aby spakować wymagane dokumenty i rzeczy osobiste.
Prosimy, aby bliscy chorego donieśli je z chwilą odwiedzin w szpitalu.